Vyhlídkový let Hrady a zámky

///Vyhlídkový let Hrady a zámky
Vyhlídkový let Hrady a zámky2023-10-11T16:25:23+02:00

Vyhlídkový let Hrady a zámky u Prahy – 60 minut letu

Nejlepší let z naší nabídky. Velký okruh letadlem 60 minut, pouze za 6 490 Kč  pro 1 osobu nebo 18 900 Kč pro 3 osoby. Dvě trasy letu na výběr!

Objednat pro 1 osobu
Objednat pro 3 osoby
Vyhlídkový let nad hrady a zámky

Foto z letu a popis akce

Poleťte s námi na leteckou výpravu za nejznámějšími hrady a zámky Středočeského kraje. Na výběr ze dvou tras – východně či západně od Prahy. V rámci východní trasy uvidíte památky jako zámek v Mělníku, hrady Kokořín a Bezděz a zaletíme dokonce až nad Máchovo jezero. Pokud se vydáme na západ, čeká vás hrad Karlštejn, hrad Křivoklát i zámek Průhonice.

 • Poletíme letadlem Cessna 172
 • Cena 6 490 Kč za osobu
 • Startujeme z letiště Praha - Letňany
 • Možnost rezervace celého letadla za 18 900 Kč až pro 3 osoby
 • Platnost poukazu 12 měsíců

Jakou trasou se můžete vydat?

Trasa letu – VÝCHODNÍ

Odlet Praha, letiště Letňany  ➞  Mělník  ➞  Kokořín  ➞  Houska  ➞  Máchovo Jezero ➞  Doksy ➞  Bezděz ➞  Brandýs nad Labem ➞  Praha, Letňany.

Trasa letu – ZÁPADNÍ

Odlet Praha, letiště Letňany ➞  Průhonice ➞  Karlštejn ➞  Křivoklát ➞  Lány ➞  Říp ➞  Mělník ➞  Brandýs nad Labem ➞  Praha, Letňany

Malý průvodce po památkách letu

Trasa východ

 • Zámek Mělník. Přeletíme soutok Vltavy a Labe a prohlédneme si mělnický zámek v obklopení vinic i náměstí s historickou radnicí, kterému dominuje barokní věž.

 • Hrad Kokořín patří mezi prokleté hrady, které již nesmějí být podle císaře Ferdinanda opravovány. Dnes je z něj oblíbená památka.

 • Hrad Houska. Podle nejnovějších poznatků vyplývajících z archeologického průzkumu byl hrad založen v dekádě 1270-1280 Přemyslem Otakarem II. Hrad je zasazen v malebném koutu Česka, obklopen krásnou přírodní krajinou.

 • Máchovo jezero. Současné jméno pro jezero po významném básníkovi Máchovi navrhl v roce 1938 turistický spolek v Doksech. Druhá varianta názvu je, že se v tomto jezeře chodí všichni v létě máchat, ale historické prameny tuto verzi nezmiňují.

 • Hrad Bezděz. Bezděz je opředen mnoha tajemstvími. Říká se, že zde mniši ukryli poklad. Tuto pověst si vyposlechl i Bedřich Smetana, který na její námět vytvořil operu Tajemství.

Trasa západ

 • Průhonický zámecký park je součástí světového dědictví UNESCO. Samotný park vás jistě zaujme svou kompozicí. Jde o celoživotní dílo zakladatele parku, hraběte Arnošta Emanuela Silva-Taroucy, a jeho pokračovatelů.

 • Karlštejn. Druhý nejnavštěvovanější hrad v ČR je vždy obklopen davy turistů. S námi máte možnost podívat se na hrad v klidu a bez toho, aby Vám někdo překážel ve výhledu.

 • Křivoklát patří k nejvýznamnějším a nejstarším královským hradům v České republice. Hrad byl dříve znám jako státní vězení, kde byli nuceni pobývat i významné osobnosti té doby, včetně císaře říše římské Karla IV. a význačných duchovních z Jednoty bratrské a dalších.

 • Lány. Zámek, který jen tak někdo nenavštíví. A když už, málokdy se podívá do obory a na přehradu.

 • Zámek Mělník.  Přeletíme soutok Vltavy a Labe a prohlédneme si mělnický zámek v obklopení vinic i náměstí s historickou radnicí, kterému dominuje barokní věž.

Poletíte tím nejlepším letadlem pro vyhlídkové lety

Nejbližší termíny letů

Karlštejn 40 min

6 900 Kč

25. 5. 2024

1 místo

OBJEDNAT

PNZ PRAHA

10 900 Kč

8. 6. 2024

3 místa

OBJEDNAT

Pilotem UL letadla

7 600 Kč

9. 6. 2024

2 místa

OBJEDNAT

Vyhlídkový let nad historickým centrem Prahy

7 900 Kč

7. 9. 2024

Volná místa

OBJEDNAT

Pro tyto vyhlídkové lety skládáme posádku a máme vypsané konkrétní termíny. Při individuálním letu na Bezděz si můžete termín vybrat libovolně.

Rezervace termínu

Spokojení účastníci našich letů

Obdarovaný stráví báječný den mezi úžasnými lidmi a na tento zážitek hned tak nezapomene. Většina našich účastníků odchází od letadla naprosto nadšeni a plni nových zážitků.

Informace a rezervace na

+420 778 074 778

Darujte tento vyhlídkový let

Dárkové poukazy

Co nám napsali účastníci našich letů